Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Üdvözlet
Üdvözlünk minden kedves/kedvetlen erre tévedőt, csak hogy tiszában legyetek a mostani helyzettel: 2018-at írunk, amikor is bekövetkezett az angyalok és démonok második eljövetele a világban. De az angyalok és démonok, most szabadon élnek az emberek között, van aki felvedve magát, mások pedig rejtőzködnek. És akadnak olyanok is szép számmal, akiknek ez nem teszik. Döntsd hát el, hogy melyik kategóriába húz a lelked mélye, és csatlakozz hozzánk bátran!
Chatbox
új hozzászólások


Csüt. Szept. 12, 2019 6:49 am



Styxx
Szer. Jan. 31, 2018 12:02 am



Zairisha
Vas. Jan. 28, 2018 6:56 pm



Vendég
Vas. Jan. 28, 2018 5:21 pm



Seraphiel
Szer. Jan. 17, 2018 11:01 am



Zairisha
Vas. Jan. 07, 2018 4:07 pm



Styxx
statistic
wordcount

This free script provided by JavaScript Kit

music box

Megosztás
 

 Gabriel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Anonymous
Vendég
Gabriel                                 Empty
Tárgy: Gabriel    Szer. Júl. 30, 2014 1:43 am

Gabriel





Név: Gabriel

Becenév: Hosszú lenne a lista. Azért általában igyekszem int Gabriel mutatkozni, még akkor is, ha nem feltétlenül teszem hozzá, hogy az eredeti Gabriel.

Kor: Ha emberi módon ünnepelném a szülinapom, csődbe vinnék egy viaszgyárat

Csoport: Angyal

Rang: Arkangyal

Avatar: Stephen Amell


Külső, belső leírás


Az élet túl rövid ahhoz, hogy komolyan vegyük, és állandóan siránkozzunk mindenen, még akkor is, ha örökké tart. Ez volt a mottóm életem első, sötétségben eltöltött pillanataiban, és amikor atyánk szavára világosság gyúlt, a fény már mosolyogva ragyogott rám, Sam és Mike bátyó mögött pedig ott volt két kezem, az égbe meredő szamárfülekkel. Ez persze nem igaz, de ha meg lett volna rá a lehetőségem, tuti így kezdem a pályafutásom az univerzumban. Nem arról van szó persze, hogy reménytelenül gyerekes lennék vagy ilyesmi, csupán én nem titkolom megszállottan, hogy van humorérzékem.
Amiben még más vagyok, mint a legtöbb angyal, hogy énem úgy tekintek az emberiségre, mint egy olajfestményre, vagy valami hajómodellre egy üvegbe zárva, hanem mint élőlényeket szeretem őket, és szeretek köztük lenni. Gyakorlatilag odalent éltem már az apokalipszis előtt is. Jártam minden múzeumban, elolvastam tengernyi könyvet, láttam több évnyi filmet, meghallgattam egy csomó zenét, játszottam mindennel ami a kezembe került, a 20. században pedig többször voltam Disney Land-ben, mint templomban.

Ami a kinézetem illeti...most mit mondjak? Az asztrális alakom inkább nem írnám körül, nekem is borsódzik a hátam a gondolatától, egy halandót pedig a puszta látványa is az őrületbe kergetne.
Ami a hús vér alakomat illeti, talán szerénytelenül hangzik, de vonzó vagyok, ahogy minden kozmikus lény. Úgy nézek ki, mint egy ereje teljében léfő örökifjú, és az is vagyok.
A szárnyaimat igyekszem elrejteni, sőt, gyakran még az arcomat is. Cska igazán különleges embereknek fedem fel magam, és nekik sem feltétlenül azonnal.


Előtörténet

Az életem története? Ez most komoly? Na nem, nem érdekelhet titeket...vagy mégis? Értem én, hogy hiányzik az internet de...komolyan? Na jó, legyen mondjuk a rövidített változat, mert egyeseknek holnap korán kell kelnie.
Szóval, felteszem a Bibliáról hallottatok már? Ha valaki olvasta, az jól sejti, igen, én voltam benne a póstás. A második kötetben szinten felbukkantam, sőt, sokakkal ellentétben én még a harmadikban is, pont az elején. Hogy miért említem ezt meg? Nos, abba ne menjünk bele, mi történt időszámítás után 610-ben, legyen elég annyi, hogy a küldetésem végeztével akkor úgy döntöttem, nem olyan sürgős hazatérnem még, és nem is mentem, helyette kipróbáltam, milyen itt éni köztetek. Rengeteg félreértés, és apróbb konfliktus után úgy gondoltam, jobb lesz nekem máshol, mint az arab világban, és először kelet felé indultam el, és addig utaztam, amíg végül abból nyugat lett, és kijöttem a másik oldalon. Hiszitek vagy sem, a mostani világ...nos, nem egy leányálom, de láttam már rosszabbat is. Sokkal rosszabbat. És büdösebbet. Egek! Sötét középkornak nevezik, de én inkább valami barnább árnyalatra festeném az emlékeitekben, hisz világos volt az a kor, a nap ugyanúgy sütött, amit viszont kint hagytak a napon az akkori emberek...de azt hiszem elkalandoztam.
Rengetegszer utaztam körbe a kéklő glóbuszt, volt, hogy szárnyaim segítségével, és volt, hogy emberi járműveket használva. Lélegzet elállító volt látni, ahogy az emberi találékonyság, és akaraterő hatására hogyan zsugorodik egyre jobban össze a bolygó, olyan mértékben, hogy először csak az égen köröztek le az emberek, de később talán már másképpen is lepipáltak volna sebességben. A tudomány mellett még a művészet az, ami igazán lenyűgözött. Az univerzumban sehol sem láttam ehhez foghatót. Van mire büszkének lennetek. A mennyország persze olyan szép, hogy fel sem fognátok, de a saját kis világaitok, amiket megfestetek, papírra vettek, vagy épp mozgóképként elevenednek meg, az egyszerűen fantasztikus. Annyira fantasztikus, hogy az eredetileg pár évtizedesre tervezett nyaralásom másfél évezredesre duzzadt. Na, nem arról van szó, hogy hanyagoltam volna angyali teendőimet csupán csak dolgom végeztével nem tértem haza. Nem kellett, ez is legalább annyira az otthonom volt, mint a fellegvárak.

Persze, ha Sammaelen múlik, egyszer minden jónak vége szakad. Ugyan olyan sokként ért szörnyű tette, mint azokat a szerencsétleneket Rómában. Természetesen jómagam is szembeszálltam seregeivel, áldott ezüst golyókat lövöldöző pisztollyal, és gépfegyverrel a kezemben, de hiába ütköztünk meg velük újra, újra, és újra, nem tudtuk megállítani őket. Túl sokan voltak, mi pedig elbuktunk. Cserben hagytuk az emberiséget, amiért azóta is emészt a bűntudat.
De...bármilyen komor is most a helyzet, a mottóm a régi: mosolyogj, ha sírnál is! Mosolyogj, mert lesz ez még jobb is! Mosolyogj, mert Lucifer mi nem állhatja! És ne keseregj, mert virrad még derűs nap az emberiségre, ha addig élek is...

Vissza az elejére Go down
Lucifer
Lucifer
Sátán
Hozzászólások száma :
322
Join date :
2014. Jul. 25.
Tartózkodási hely :
Sioux Falls
Gabriel                                 Empty
Tárgy: Re: Gabriel    Csüt. Júl. 31, 2014 8:07 am

Üdv, Gabriel, én kisöcsém! Razz
Karakterlapodban semmi kivetnivalót nem, találtam, így el is fogadlak. Különösen tetszett, h kiemeltél olyan részeket, melyeket mások, szimplán kihagynak. Az a pár szó a végén, pedig, nagyon szép, és emlegesd csak, majd kapsz érte egy kokit a fejedre. Razz
Foglald le avatarod és jegyezd fel képességed, aztán, birtokba is veheted a játékteret.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous
Vendég
Gabriel                                 Empty
Tárgy: Re: Gabriel    Hétf. Jan. 05, 2015 12:27 am

A földet elhagyni a legnehezebb dolog volt, amit tettem, s miután az utolsó nap sugarai is elbújtak a horizont mögött, kezem pedig immár magányosan lógott a testem mellett, és jó ideig kábán néztem magam elé. Talán örökké ott maradt volna egy furcsán élethű Gabriel szobor a mennyek kapujában, ha egy apró, nagyon apró húsos kezecske nem ragadja meg a pólóm, és nyálazza össze a mellkasom, mielőtt teli tüdőből kezd rá az éhség áriájára.Megígértem, hogy erős leszek, ha másért nem, hát érte, és remélem sikerült betartani.
Hogy hogyan telt az elmúlt három évem? Nos, leginkább egy furcsa kettősség jellemezte. Egyrészt, ott volt az a leírhatatlan érzés, amitől mégy a mennyek országa is fényesebbnek tűnt, és feledtette velem a kínzó űrt a szívemben, de ugyanakkor...esetenként megfordult a fejemben, hogy vajon hányan utálhatnak odalent, amiért rájuk szabadítottam ezt? Szerencsére viszonylag gyorsan szobatiszta lett de, ugyanakkor, itt jön képbe az is, hogy mivel a kicsi nem ember...nos, képzeljetek el egy babát, aki tényleg csak pár órát alszik egy nap, és nem csak te érzed úgy. Ha emellett még szülési szabadságot sem kapunk, és az arkangyalkodást is csinálni kell, akkor aztán pláne jól jön az anyós, és az após segítsége. Valahol szomorú, hogy ideje korán kerültek ide, de próbálok nem erre gondolni, inkább arra, hogy végre együtt lehetnek, és legalább az egyik unokájukkal találkozhatnak, még akkor is, ha ez az unokájuk is ijesztően gyorsan cseperedik egy ember szemében.

Másfél évvel az után, hogy az égi légió elhagyta a földet a pokoli hordával együtt, épp egy új kiválasztott születésében segédkeztem, mikor furcsa dolgot éreztem munkám végzése közben. Egy nagyon halvány, rejtőzködő energia volt a nyomomban. Amikor azonban megpróbáltam rákoncentrálni, mindig elszökött előlem. Nem tűnt veszélyesnek, úgyhogy csak a baba születése után indultam a keresésére. Azt hittem egy újszülött szökött le már megint, és volt is tippem, hogy ki....hát nem jött be. Egy meglepően hosszú hajsza után, egy sikátorban sikerült sarokba szorítanom a...lányomat! Ott kuporgott egy konténer mögött, reszkető teste a hideg fémhez lapult, kerek, kislányos arcát könnyek áztatták.
-Hogy kerültél ide? - Kérdeztem tőle gyengéden, miután leguggoltam mellé.
-Követtelek a portálom, mikor Peti bácsi nem figyelt.... - válaszolta hüppögve - Csak látni akartam a földet...és anyut végre. Aztán visszamentem volna, becsszó.
Tudtam, hogy korholnom kéne, de nem ment, inkább csak Megsimogattam a fejét, és egyenlőre csendben maradtam.
-Sajnálom....
-Tudom...
-Hülyeség volt...Többet nem teszem.
-Nagyon helyes.
-De, azért bajban vagyok, igaz?
-Ó, de még mekkorában. - feleltem vidám hangom, és magamhoz öleltem - A föld veszélyes hely...szóval jobb, ha felkészülsz rá.

Innentől kezdve új tevékenységgel bővült az amúgy is sűrű napom: kiképezni az én drága kislányomat. Lehet lett volna alkalmasabb is erre a feladatra, de úgy éreztem, ha már valakinek muszáj fegyverekkel hadonásznia felé, akkor legyek én az. Rengeteget gyakoroltunk, még angyali mércével is, ő pedig nagyon gyorsan tanult, és amilyen aranyosan csillogtak a szemei, olyan ijesztően fénylett a fém a kezében, a párbajok előtt. Eleinte azt hittem, gyorsan rá fog unni, és tényleg úgy gondoltam,a két hetes bünti letelte után, amit kiszabtam, soha többé nem nyúl inkább fegyverhez, vagy szökik le, hogy elkerülje, hogy a lelket is kihajtsam belőle, de tévedtem. A kis Alexis-t egy idő után semmi más nem érdekelt, fegyverrel kelt és feküdt, a zoknijára kis kardokat hímzett, ha pedig valamelyik nap elmaradt a gyakorlás, a plüssjátékait állította csatarendbe, és óriási ütközeteket játszott le velük.
-Ha felnövök, én szeretnék lenni a 9. Arkangyal! - Jelentette ki egyszer. - Hogy megvédhessem anyut, ha a szörnyeteg visszatér.
Amíg ő visszatért az újoncokkal való gyakorláshoz, az én tekintetem a nagyanyjára siklott. Tudom, hogy hallotta, és azt is tudom, hogy aggodalommal figyeli Lexy-t, ahogy én is.



3 évvel a tűzszünet után, a lányunk úgy fest, mit akármelyik tini, akit körberajonganának a középiskolás fiúk - csak a holttestemen át persze - kezében pedig az angyalpenge olyan veszélyesen forog, hogy az álma akár valóra is válhat. Most azonban egy másik kívánsága teljesül. Kezem a vállára teszem, ahogy a háztetőn állunk, és figyeljük, ahogy egy fáradt pincérnő bezárja maga után munkahelye ajtaját.
-Ő az anyukád. - Sóhajtok, aztán ahogy eltűnik egy ajtóban, az ég felé tekintek - Egyszer haza fog térni hozzánk, de most még nem lehet.
-Miért nem mész oda hozzá?
-Azért....mert a feledés nagy ajándék. Fáj, hogy nem emlékszik rám, de cserébe nem kell emlékeznie semmi másra sem, ami vele történt. Egyszer úgyis megtudja, de ha odafönt világosodik meg, a mennyei áldás elmossa a fájdalmát, ahogy a nagymamáddal tette, idelent viszont....nem akarom, hogy megint át kelljen élnie. Nagyon hiányzik, de haza fog találni, csak ki kell várni.
Csendben állunk, kettesben az eszméletlenül magas épület tetején, hova csak egy őrült mászna fel.
-Tilos kapcsolatba lépni. - Jelenti ki Lexy szárazon.
-Aaaaha.
-Hacsak nem a lelkét védjük.
-Úgy van.
-Szóval, az az origami egyszarvú, amit a postaládájába tettél az...
-Ideje haza mennünk!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Gabriel                                 Empty
Tárgy: Re: Gabriel    

Vissza az elejére Go down
 

Gabriel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Gabriel
» Gabriel Arkangyal
» Gabriel & Genna - a viszontlátás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Have a break :: Archívum :: Karakterek-